Avtor: zusentiljvelenje Objavljeno: 12. 06. 2022

54. narodno romanje bolnikov, invalidov in starejših na Brezje

V soboto, 18. junija 2022, bo po dveh letih zopet potekalo narodno romanje bolnikov, invalidov in starejših na Brezje brez omejitev zaradi ukrepov ob epidemiji. Sveto mašo bo daroval celjski škof msgr. dr. Maksimilijan Matjaž.

Narodno romanje bolnikov, invalidov in starejših na Brezje je eno večjih romanj v Cerkvi v Sloveniji, na katerem se zbere več tisoč ljudi. Romanja se udeležijo tudi mladi, ki pomagajo bolnim in ostarelim romarjem. Vsakoletno romanje na Brezje je samo ena od oblik skrbi Katoliške cerkve v Slovenijii za bolnike, invalide in ostarele. Radio Ognjišče bo neposredno prenašal sveto mašo, da bodo z dogajanjem duhovno povezani tudi tisti, ki se zaradi bolezni ne bodo mogli udeležiti dogodka.

Več na spletni strani Katoliška cerkev.