Karitas v Šentilju

Dejavnost Slovenske Karitas vam je iz preteklosti že znana, ni pa odveč, če na kratko opišemo bistvo. Gre za dobrodelno ustanovo Katoliške cerkve, ki na slovenskem deluje od leta 1990 in ima namen uresničevati karitativno in socialno poslanstvo Cerkve. Karitas je zagovornik dostojanstva vsakega človeka, prizadevamo si za sočuten odnos do vseh ljudi, zatiranih, odrinjenih na rob in ljudi v stiski.

V Šentilju smo ponovno začeli delovati 26.10.2023. Želimo utrditi našo povezanost, v tem, da smo vsi eno in uresničiti enega od citatov iz sv. Pisma ki se glasi: „Karkoli ste storili enemu od mojih najmanjših bratov, ste meni storili“.

Želimo, da nas opozorite na:
- tiste, ki so ali ste v stiski,
- tiste, ki poznate koga, ki rabi pomoč, pa se ne želi izpostaviti in
- tiste, ki bi nas opozoril na ranljive, da v naši skupnosti ne bi bil kdo spregledan.

Veselimo se, da bomo z našim delom doprinesli k boljšemu jutri vsem, ki nas potrebujete ali potrebujejo.

Sodelavci Karitas Št.Ilj – Sredenšek Ivica (vodja), Pačnik Štefka (tajnik), Koren Metka (blagajnik), Tepej Metka, Kuhar Vida, Dolinšek Majda, Gril Nežika, Štajner Marija, Vidmajer Gelika in Podbornik Majda.

TRR – Delavska hranilnica
SI56 6100 0001 3051 891