Avtor: zusentiljvelenje Objavljeno: 29. 03. 2021

Dragi župljani

Kot je bilo že iz napovedi moč zaslutiti bomo tudi letos, žal, praznovali velikonočne praznike le v krogu družine. Na veliki četrtek, 1. aprila, se vrata cerkva zaprejo za verske obrede in to bo veljalo vse do 11. aprila. Obrede velikega tedna boste lahko spremljali preko televizijskih sprejemnikov ali preko interneta na različnih socialnih omrežjih.

V tej težki situaciji je za nas verne to priložnost, da se res poglobimo v skrivnost Gospodovega trpljenja, smrti in Vstajenja. Ne pozabimo, da se ljubezni do Jezusa in bližnjega nikoli ne smemo odpovedati.

»S krstom smo bili torej skupaj z njim pokopani v smrt, da bi prav tako, kakor je Kristus v moči Očetovega veličanstva vstal od mrtvih, tudi mi stopili na pot novosti življenja.« (Rim 6,4)

Ob prihajajočih praznikih vam želim, naj vam osrečujoča zavest Kristusove zmage nad smrtjo prinese novo upanje in pogum za jutrišnji dan. Ostanite zdravi!

Vaš župnik Andrej Mazej